Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Yazılım Nedir?

Web tabanlı yazılımların diğer yazılımlara göre farkı bir sunucu üzerinden erişim sağlanması yani herhangi bir bilgisayardan program yüklenmesine ihtiyaç duymaksızın işlem yapılabilen yazılımlardır.

Web Tabanlı Yazılım; İnternet tarayıcıları üzerinde çalışabilen yazılımlara verilen ortak isimdir. Web Tabanlı Yazılımlar çalışmak için, işletim sistemi, bilgisayar veya herhangi bir donanıma bağlı değildir. Web tarayıcının çalışabildiği her türlü cihazda çalışabilir. Web Tabanlı Yazılım kullanarak dünyanın bir ucundan diğer ucuna erişim imkanı sağlanabilir ve nerde olursanız olun verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Kullanıcıya her zaman kolay erişim imkanı sağlaması bu yazılımı daha da değerli kılıyor.

Web Tabanlı Yazılımlar; sizin web sitenizi yönetmenizi sağlayabildiği gibi, kurumunuzun işleyişini de yönetebilir. CRM, ERP veya iş akışını yönetebileceğiniz yazılımlar sayesinde verimliliğinizi artırabilir, raporlamalar alabilir, kağıt ve arşiv maliyetlerinden kurtulabilirsiniz. Bunun yanında yaptığımız yazılımlar, şirketinizde kullanılan, muhasebe ve diğer paket programlarınız ile entegre çalışabilir.

Web tabanlı yazılımların avantajları nelerdir?

Farklı ve dağınık konumlardan kullanılmaları, web tabanlı yazılımların en önemli özelliğidir. Web Tabanlı Yazılım işletmelerin şubelerine, depolarına, fabrikalarına, bulundukları her yerde erişim imkânı bu yazılımları sizler için özel kılıyor.

  • Kullanıcı dostu, öğrenmesi kolay, veri girişi kişiselleştirilmiş olduğu için karmaşadan uzak ve bu konuda kalifiye personel ihtiyacı gerektirmez.
  • Yazılım indirme, kurma veya benzeri sorunlarla uğraşmanız gerekmez.
  • İşletim sistemine veya donanıma has yazılımlara ihtiyaç duymadan her bilgisayarda çalıştırılabilir. 
  • Masaüstü yazılımlarına göre güvenlik açıklarının takibi ve kontrolü daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir. 
  • Gerekli güncelleştirmelerin otomatik olarak yapılması, kullanıcıların manuel işlemlerle ve indirmelerle vakit kaybetmesini önler.
  • Web tabanlı yazılımların responsive özellikleri sebebiyle, mobilden de erişim imkânı sağlanmaktadır.

Web Tabanlı Yazılım Oluşturulma aşamaları nelerdir?

Tüm şubelerinizi, bayilerinizi, stoklarınızı, tedarikçilerinizi ve müşterileriniz tek bir yerden yönetme, raporlama ve analiz imkanı sunar.

1-Projelendirme: Projelendirme aşamasında proje yöneticisi ve firma yetkilisi yazılımın amaçlarını ve firmanızın beklentilerini belirler ve projenizin yol haritası oluşturulur.

2-Tasarım: Çıkarılan yol haritası doğrultusunda projenizin taslağı çizilir.

3-Kodlama: Projeniz yazılım ekibimiz tarafında kodlanarak çalışır hale getirilerek test edilmek üzere demo alanına yüklenir.

4-Test: Proje yöneticisi ve yetkili personel tasarımda önceden belirlenen ve hazırlanan içerikler web yazılımına girilir ve projenizin son kullanıcı testleri gerçekleştirilir. Kullanıcılara gerekli eğitimler verilir.

5-Güncelleme ve Yayın: Tüm kontrolleri gerçekleşen ve demo adresinde yayına hazır hale getirilen projeniz kendi adresine taşınarak kullanıcılarının hizmetine sunulur.


Kurum içi web yazılımlar tüm kurumlar için çok önemlidir.

  • Zaman ve mekan bağımsız işlerin rahatça yürütülebilmesi kurumlar için büyük kolaylık sağlar. Kurum içi iş birliğinin sağlanmasında önemli rol üslenen kurumsal web tabanlı yazılımlar firmalar için özel olarak hazırlanır.
  • Özel bir web sitesi olan kurumsal web tabanlı yazılımlar kurumsal iş birliği açısından oldukça önemlidir.
  • Perspektif Yazılım Birey ve Kurumlara isteğe bağlı özel Web Tabanlı Yazılım kodlaması yapmaktadır.
  • Kurumsal Web Yazılım hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için arama veya mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz.
Paylaş :

Bilgi Talep Formu

 Talebiniz Başarıyla İletildi. En Kısa Zamanda Sizinle İletişime Geçeceğiz.
Hata: Lütfen Tekrar Deneyin