Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Yazılım; İnternet tarayıcıları üzerinde çalışabilen yazılımlara verilen ortak isimdir. Web Tabanlı yazılımlar çalışmak için, işletim sistemi, bilgisayar veya herhangi bir donanıma bağlı değildir. Web tarayının çalışabildiği her türlü cihazda çalışabilir.

Perspektif Yazılım, mobil veya tarayıcınız üzerinden kullanabileceğiniz, web tabanlı yazılımlar üretmektedir. Web tabanlı yazılımlarımız responsive olarak adlandırılan, mobil cihazlarda farklı bir uygulamaya ihtiyaç duyulmadan kullanılabilmeyi sağlayan bir teknoloji ile sunulur. Bu özelliklerinden dolayı, yazdığımız yazılımlar ofis veya mekan bağımlılığı olmadan kullanılabilmeyi sağlamaktadır. Web tabanlı yazılımlar; sizin web sitenizi yönetmenizi sağlayabildiği gibi, kurumunuzun işleyişini de yönetebilir. CRM, ERP veya iş akışını yönetebileceğiniz yazılımlar sayesinde verimliliğinizi artırabilir, raporlamalar alabilir, kağıt ve arşiv maliyetlerinden kurtulabilirsiniz. Bunun yanında yaptığımız yazılımlar, şirketinizde kullanılan, muhasebe ve diğer paket programlarınız ile entegre çalışabilir.

Web tabanlı yazılım konusunda Perspektif Yazılım PHP & MySQL dilini kullanır.Açık kaynaklı bir dildir PHP topluluk mantığı ile geliştirilir. Dünyaca ünlü birçok web sitesi/uygulaması PHP dilini kullanır (facebook, wikipedia, Flickr, wordpress). Yapılan son bağımsız bir araştırmaya göre internet üzerindeki web sitelerinin 80% sinde PHP dili kullanılmıştır. (bkz.  Quora tartışma , w3techs global araştırma). Web yazılım uzmanı arayan projelerin büyük çoğunluğu PHP dilindedir..