Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

İnternet kullanımın hızla artmasıyla birlikte firmaların kurumsal web tasarım ihtiyacı da ortaya çıkmıştır. Günümüzde artık internet sitesi olmayan firma neredeyse kalmadı. Peki kurumsal web tasarım tam olarak neyi ifade ediyor ve fiyatları nelerdir... Birlikte detaylı inceleyelim.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Kurumsal web tasarım, işletmelerin internette sahip olması gereken profesyonel web tasarımı ifade eder. Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan internette işletmeler, kimliklerini, ürün ve hizmetlerini, referanslarını, kısacası tüketicinin merak ettiği her bilgiyi profesyonel olarak sunmaları gerekir. Kurumsal web tasarımlar işletmelerin internetteki vitrinleridir. Hedef kitlenin, firma ile ilk temasının gerçekleştiği ilk yer web siteleridir. Bu nedenle nasıl bir işletme fiziksel mekanına, çalışanların kıyafetine, müşteriler ile konuşmasına ve davranışlarına dikkat ediyorsa, web sitelerine de o denli özen göstermelidir. Profesyonel olarak oluşturulmuş kurumsal web tasarımlar ziyaretçilere gerekli bilgileri akıcı bir şekilde sunmalı, form veya telefon yoluyla iletişime geçirmeye veya site üzerinden satışa yönlendirmelidir. 

İşletmenin kurumsal web tasarıma sahip olması için onlarca çalışana sahip olması gerekmez. Tek çalışana sahip bir işletme bile kurumsal vizyona sahip olmalıdır. İşletme, kurumsallaşma vizyonunu gerçekleştirmek için profesyonel olarak oluşurulmuş kurumsal bir siteye sahip olarak doğru bir adım atmış olur. Dijital dünyada her site arama motorlarında eşittir. Günümüzün popüler arama motoru olan Google'da başarıya ulaşmak için yapılması gerekenleri yapmaya çalışan, emek harcayan ve sitelerine yatırım yapan işletmelerin başarısız olma ihtimali çok azdır. Başarıda veya başarısızlıkta web tasarım firması kilit rol oynar. Kurumsal tasarım konusunda deneyimli olan firmamız, işletmelerin ihtiyaç duyduğu web sitesi tasarımı hizmetinin yanında strateji oluşturma ve seo hizmetleri de vermektedir.

Kurumsal Website Tasarım Fiyatları

Kurumsal web tasarıma ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz. İşletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen hazır tasarımlar tercih edilerek kısa sürede ve düşük maliyetlerle kurumsal web sitesi yaptırabilirsiniz. Wix, Godaddy gibi tasarım oluşturma araçlarını kullanarak kurumsal bir site oluşturmaya çalışmak zorlu bir süreçtir. Zaman harcamak ve karşılığında başarısız olma ihtimalini gören işletmeler, hazır kurumsal web sitelerine yönelir. Kurumsal tasarım hizmeti sunduğumuz bir çok işletmenin bu deneyime sahip olduklarını malesef görmekteyiz. Ekonomik fiyatlarla sahip olabileceğiniz sitelere güncel kurumsal web tasarım fiyatları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarımda Olması Gereken 10 Özellik

 • Gelişen ihtiyaç ve trendlerin getirdiği yeni maddeler birlikte günümüzde kurumsal web tasarımda şu özellikler yer almalıdır:
 • Telefon, tablet ve masaüstü cihazlar ile tam uyumlu (responsive) bir tasarıma sahip olmalıdır.
 • Site tasarımı herkes tarafından rahatça kullanılabilir kolaylıkta ve anlaşılır olmalıdır.
 • Sayfa tasarımında belirli işletmenin kurumsal kimliği ile uyuşmalıdır.
 • Ziyaretçileri firma ile iletişime geçirmeye yönelik araçlara sahip olmalıdır.
 • Sitede kullanılan dil yani yazılar kurumsal olmalıdır.
 • Sitenin sayfaları özellikle mobil cihazlarda ortalama 1-2 saniyede yüklenmelidir.
 • Hakkımızda, misyon ve vizyon, ekip çalışanları, referanslar ve iletişim sayfasında Google haritalar bilgileri bulunmalıdır.
 • Her ürün veya hizmet için ayrı birer sayfa oluşturulmalı, ziyaretçinin aradığı bilgiler profesyonel tasarımla sunulmalıdır.
 • Gelişmiş yönetim paneli ile kolayca yeni kurumsal sayfalar oluşturulabilmeli, gerekli sayfa düzenlemeleri kolayca yapılabilmelidir.
 • Son madde olarak içerikler özgün olmalıdır. Kopya yazılar kesinlikle kullanılmamalıdır.

Her Şirket Benzersiz Bir Kurumsal Website'ye İhtiyaç Duyar

Bir firmanın sadece kurumsal web tasarım'a sahip olması yeterli değildir, yüksek performanslı bir web sitesi olması sağlanmalıdır. Kurumsal web siteleri, ziyaretçilerine şirketin hedeflerini, hizmetlerini ilgi çekici ve yenilikçi bir şekilde iletmelidir. Unutmayın, kurumsal web tasarımlar sadece marka bilinirliğini artırmaya değil, aynı zamanda ziyaretçi trafiği ve yeni müşteri adayları yaratmaya da odaklanmalıdır. Yüksek performanslı bir kurumsal web sitesi, güçlü görseller, ilham verici tasarım ve ilgi çekici içeriklerle dolu bir web sitesi demektir. Amaç, ziyaretçiler ürün ve hizmetlerinizi arayıp web sitenize ulaştığında, onlara harika bir ilk izlenim ve kullanıcı deneyimi sunmaktır.

Kurumsal Web Tasarım Pazarlama Görevleri

Kurumsal Web Tasarımlar artık sadece basın bülteni ve iş açılışı yayınlayarak sıkıcılıktan kurtulamıyor.Kurumsal Web Siteleri bir markayı temsil eden, ilgi yaratan, kullanıcılarda markaya karşı sempati uyandıracak dinamik içerik sağlayan ve kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunan bir platformdur. Kurumsal Web Tasarım'lerin pazarlama görevlerinden bazıları şunlardır:

Ziyaretçi Trafiği ve Potansiyel Müşteri Bulmak

Bir şirketin sadece web'de var olması yeterli değildir, aynı zamanda anlamlı ve yararlı olmalıdır. Kurumsal web siteleri, müşterilerin ürünler ve hizmetler hakkında bilgi edinmelerini sağlar ve ardından satın alma işlemlerine yönlendirilmeleri gerekir.

Marka Bilinirliğini Artırmak

Kurumsal web siteleri marka bilinirliğini artırmaya önemli ölçüde yardımcı olabilir. Markanın rekabette öne çıkması için fırsat yaratır, görsel katılım ve markanın mesajını iletme yeteneği ile kalıcı bir ilk izlenim yaratabilir.

Çevrimiçi ve Çevrimdışı Uyumlu Marka İşlevi

Daha güncel ve etkileyici bir web sitesi varlığı ile, çevrimiçi olduğu kadar çevrimdışı olarak da uyumlu bir marka deneyimi sağlanabilmektedir.

Kurumsal Web Tasarım Temel Bileşenleri

Marka Vizyonu

Kurumsal web siteleri için vazgeçilmez unsur, şirketin markası ile vizyonunu birleştirmektir. Markanın, tasarım ve içerik yoluyla web sitesinde ortaya çıkacak net ve güçlü bir değer mesajına sahip olması gerekiyor.

Sezgisel Gezinme

Güçlü bir web sitesi, ziyaretçileri ana sayfadan web sitesinin diğer bölümlerine sorunsuz bir şekilde ileten basit ve sezgisel gezinmeyi destekler. Bir ziyaretçinin kurumsal bir web sitesinde ne kadar kolay gezineceği, ürün ve hizmetler hakkında ihtiyaç duyduğu bilgileri bulma, Şirket ile iletişime geçme ve satın alma işlemi yapma olasılığı o kadar yüksektir.

SEO

Eğer arama motoru optimizasyonu (SEO) için en iyisini düşünmüyorsanız bugünkü çağda bir web sitesinin hiçbir anlamı yoktur. Güçlü SEO ilkelerinin amacı, en iyi anahtar kelimelerde arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaktır.

İçerik

Kurumsal web siteleri için önemli olan sadece zengin içerik değil, özgün içerik eklemektir. Kurumsal web siteleri, blog gönderileri, teknik incelemeler, videolar ve kataloglar aracılığıyla ürünleri, hizmetleri ve personeli tanıtmayı düşünmek gerekiyor. Değerli (Müşteri Odaklı) içerik, kurumsal web sitelerinin, sektörde markanın liderliğini artırmasına imkan sağlayabilir.

Yeniden Pazarlama

Web sitesini re-marketing (Yeniden Pazarlama) aracı olarak kullanmak, kurumsal web sitelerinin kritik bir bileşenidir. Bir Web sitesinin amacı, markayı temsil etmek ve satın alma kararını vermek için bilgi sağlamaktır. Kurumsal web siteleri, güçlü eylem çağrıları ile ziyaretçi bilgilerini keydetmek için özel açılış sayfaları ve formları içermelidir.

Responsive (Duyarlı) Tasarım

Mobil optimizasyon, kurumsal web sitelerinin önemli bir yönüdür. Çok daha fazla tüketici çeşitli mobil cihazlarda web sitelerini görüntülemeye geçtiği için çok önemlidir. Mobile geçiş sürekli büyüyor ve responsive tasarım kurumsal web siteleri düşünülürken önemli bir faktördür.

Sosyal Medya

Kurumsal web siteleri, ziyaretçileri için website içeriklerini sosyal medyada paylaşmayı kolaylaştırmalıdır. Kurumsal web siteleri, tüketicilerin ürün ve hizmetler hakkında sosyal medyada paylaşım ve tartışma yaptıkları gerçeğini benimsemelidir. Bir şirketin web sitesinden içerik paylaşma yeteneği sosyal medyada tartışmayı, katılımı ve topluluk oluşturmayı teşvik edecektir.

Bütünleşik Dijital Deneyim

Bir şirket, tüm dijital pazarlama kanallarında uyumlu bir marka deneyimini göz önünde bulundurmalıdır. Ve sadece dijital kanallarla değil, çevrimdışı pazarlama kanallarıyla da bütünleşik olmalıdır. Kurumsal bir web sitesi düşünürken, markanın tüm medya platformlarında tutarlı bir şekilde temsil edilebilmesi için kesintisiz (Bütünleşik) bir yaklaşım oluşturun.


Kurumsal Web Tasarım İçin Profesyonel Destek Alın

Bir işi anlamak için zaman ayıran tasarımcılarla, programcılarla ve içerik geliştiricilerle çalışın, sonuç olarak rekabette öne çıkan yenilikçi bir tasarım olmasını sağlayacaktır. Tasarımın özgün, görsel olarak çekici ve benzersiz olması gerekir. Sadece kurumsal web sitelerini bilmekle kalmayan, aynı zamanda yüksek performans, güvenilirlik ve hızlı yükleme süreleri için bir sitenin nasıl tasarlanacağını bilen profesyonellerle çalışın. Web sitesi fiyatları sektöre, markaya, hedef kitleye ve müşterinin isteklerine göre esneklik göstermektedir ancak şunu unutmayın kurumsal web tasarımlar bir masraf değil geleceğe yatırımdır. İşte bu yüzden web sitesi yazılım fiyatlarından önce kaliteyi ve yüksek performansı arayın.
Paylaş :

Bilgi Talep Formu

 Talebiniz Başarıyla İletildi. En Kısa Zamanda Sizinle İletişime Geçeceğiz.
Hata: Lütfen Tekrar Deneyin