Konum Bazlı Yerel Seo | Google Harita

Konum Bazlı Yerel Seo | Google Harita
Bize coğrafi sonuç gösterecek her türlü aramaya yerel arama diyebiliriz.

Yerel SEO, alakalı yerel aramalardan daha fazla kullanıcı çekmek için web sitenizi “optimize etme” sürecini ifade eder. Bu aramalar Google’da ve diğer arama motorlarında yapılabilir. Ayrıca lokasyon bazlı kullanıcıların anlık olarak yaptığı arama sonuçlarında sizin de ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanıza yardımcı olan çalışmalar bütünüdür.

Google yerel SEO hizmetleri, işletme ile ilgili tüm temel bilgileri ad, adres, web sitesi, iletişim numarası, çalışma saatleri, hizmetler, sosyal medya profilleri, yerel dizinler ve Google'daki işletme sayfanız olarak düzenleyen sistemdir.

Ayrıca bu durum sadece Google’da yapılmıyor, kullanıcılar artık farklı platformlardan da arama yapıyor. Örneğin; Bing, Yelp, Apple Maps vb. Fakat en önemlisi Google Harita İşletme Girişi'dir bu konuda talepte bulunan firmalara hizmet veriyoruz.

Google maps harita kayıt hizmetlerinde artık teknoloji çağında ne arıyorsak Google haritalarda anında bulabiliyoruz. Müşterilerinizin işletmenizi Google haritalar ile daha kapsamlı ve hızlı bir şekilde bulmasını sağlamaktayız. Google harita yalnız yapıldığında sönük kalmaktadır. Çünkü firmanız Google’da arama yapıldığı zaman aşağılarda olabilmektedir. Seo optimizasyonu ile firmanızı google harita ile üst sıralarda çıkarmayı sağlayabilmekteyiz.

Google haritaya firma ekleyerek müşterilerinize ulaşmanız kaçınılmazdır. Google harita bu alanda genellikle çok tercih edilen harita ve lokasyon hizmetidir. Google haritalar artık ticaret için ve müşterilere ulaşmak için olmazsa olmaz haline gelmiştir. İşletmeniz için google maps hizmetleri alarak müşteri akışınızı ve verimliliğinizi artırmış olmaktasınız. Sizde hemen google maps harita kayıt hizmetlerinde yerinizi alın.

Google harita genellikle firmaların iş potansiyeline can katarak müşterilerin firmayı bulmasına imkan tanımaktadır. Google maps kullanarak işletmeniz hakkında çalışma saatleri, adres bilgileri, web sitesi ve işyeri fotoğrafları gibi bir çok bilgiye müşterilerinizin ulaşmasını sağlamaktasınız. Google maps harita kayıt hizmetlerine firma kaydınızı yaparak müşterilerinizin kolayca işyerlerinizi bulma konusunda hiçbir sıkıntı çekmeksizin sizlere ulaşabilmesini sağlamaktayız. Özellikle de müşterilerinize konum atarak navigasyon ve lokasyon hizmetiyle erişebilme imkanı sağlamaktadır.

Perspektif Yazılım olarak google maps harita kayıt hizmetlerini sizlere sunmaktayız. Google business hesabı açılış sürecinde aşamaları onaylanması güncellenmesi gibi birtakım hizmetleri ele almaktayız. Harita kayıt hizmetimizden faydalanmak isteyen firmalara google haritalar ile ilgili profesyonel bir şekilde işletmelerini google haritalara kayıt edip seo çalışmalarını yapmaktayız. Bu sayede rakiplerinden daha üst sıralarda yer almalarını ve müşterilerin firmaya ulaşmalarını sağlamaktayız.

Google Harita Reklamları


Google harita reklamı, diğer adıyla Yerel Arama Ağı Reklamı işletmenizin, haritalarda ve navigasyonlarda daha kolay bulunmasını sağlayabilir.
Ads reklamlarınıza ekleyebileceğiniz bu özellik, son zamanlarda hem kullanım kolaylığı bakımından hem de düşük maliyeti ve başarılı sonuçları bakımından dikkat çekici bir özellik haline geldi.

Google Harita Reklamı Nedir?
Google harita reklamı, dünyanın en sık kullanılan haritalarından biri olan Google Maps’te yapılan aramalarda öne çıkmanızı sağlayan reklam modelidir.
Özellikle “yakınımdaki kafeler” benzeri aramalarda işletmenizin en kısa sürede bulunmasını amaçlamaktadır. Bu amacı gerçekleştirmek için reklamınız Google arama ağında ve Google haritaların içinde yapılan aramalarda gösterilir. Ayrıca bu reklam türü mobil ve masaüstü arama sonuçlarını kapsadığı gibi telefon ile aranmaları da artırmaktadır.

Google Harita Reklamı Nasıl Ayarlanır?
Öncelikle başlı başına bir kampanya türü olmadığını bilmemiz gerekiyor. Sadece harita reklamı veremeyiz. Kampanya türü olarak arama ağı seçeneğini seçmeli ve anahtar kelimelerimizi, yerele uygun olarak düzenlemeliyiz. Arama ağı kampanyası alt türü seçimi, harita reklamı vermeye engel olmaz.

Yapılması Gerekenler
Ads hesabınızda yer uzantılarını etkinleştirmelisiniz. Bu reklam türünün arama ağı reklamlarının bir uzantısı olduğunu ve yer uzantıları üzerinden verildiğini unutmayın.
Google MyBusiness ayarlarınızı tam olarak yapılandırın ve etkin konuma getirin.
Arama ağı reklamınızda yer hedeflemeyi kullanın ve yere göre teklif verin.
Anahtar kelimelerinizi müşterilerinizin arayabileceği “yerel terimlere” göre optimize edin.
Google Harita Reklamı Maliyeti Nasıl Hesaplanır?
Arama Ağı reklamlarınızın harita görünümü ya da yer uzantısı bölümü, reklamlarınızda tıklama başına maliyet üzerinden hesaplanır. Bu tıklamaların gerçekleşme şekli ise şöyledir;

  • Yer ayrıntılarını alma tıklamaları: Arama sonuçlarındaki reklamları, daha fazla bilgi almak amacı ile genişlettiklerinde tıklama kabul edilir.
  • Yol tarifi alma tıklamaları: Yol tarifi, adres tıklaması aldığınızda tıklama başına maliyet ödersiniz.
  • Mobil cihazlardaki tıkla ve ara tıklamaları: Reklamızında bulunan telefon numarası aranmak üzere tıklandığında ödeme yaparsınız.
  • Web sitesi tıklamaları: bu reklam üzerinden yapılan web sitesi tıklamalarında da tıklama başına maliyet ödersiniz.
  • Son olarak reklamlarınız; Google Haritalar Mobil uygulamasında, Mobil Harita ziyaretlerinde ve Google arama ağında ve Masaüstü Haritalarda görüntülenebilir.


Paylaş :

Bilgi Talep Formu

 Talebiniz Başarıyla İletildi. En Kısa Zamanda Sizinle İletişime Geçeceğiz.
Hata: Lütfen Tekrar Deneyin